AlgemeenVoorwaardenPrivacyContact
 
Bijwerken
Operatie Henriëtte

Operatie Henriëtte

Uitgebracht: 2025-04-28
Operatie Henriëtte - QR Code
3 afleveringen
Audio
Luister in Apple Podcasts
3 afleveringen
Audio
Luister in Apple Podcasts
Uitgebracht: 2025-04-28
Meest recente aflevering
Update: bellen met Henriëtte

Update: bellen met Henriëtte

Tijd: 7:16
Als Henriëtte door de supermarkt loopt, knopen wildvreemden een gesprekje met haar aan. De eerste aflevering van de podcast over haar transitiereis - Operatie Hernriëtte - is al duizenden keren beluisterd. In deze extra tussenaflevering vertelt ze over de reacties én ze heeft teleurstellend nieuws.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Aflevering-ID: 1000705208112
GUID: f611ad30-5f8f-4903-a110-b2ca00a4e4e9
Releasedatum: 28-4-2025 06:00:00

Beschrijving

Henriëtte wist als jongetje al dat ze eigenlijk een meisje was. Nu ze 63 is, ondergaat ze zware ingrepen en wordt ze ook voor de buitenwereld de vrouw die ze altijd al wil zijn. Journalisten Hélène & Pieter volgen haar in dit bijzondere jaar voor de podcast Operatie Henriëtte. Ze mogen haast overal bij zijn en haar alles vragen. Zodra de actualiteit erom vraagt, krijg je een update. Onze podcast is te beluisteren via BN DeStem, AD of via Spotify en Apple.

Apple Podcasts: Recensies van klanten

2025-04-29

Interessant

Ik vind het bijzonder om een kijkje te krijgen in Henriëtte’s leven en haar reis. Ik snap wel waarom de tolerantie t.o.v. trans mensen is verminderd. Dit heeft vooral te maken met de opkomst van puberteitsblockers. Ook begrijp ik niet waarom een neuscorrectie en ‘vrouwenkleding’ nodig zijn om je vrouw te VOELEN. Dit soort redenering voedt het idee dat er typisch vrouwengedrag bestaat, vrouwenkleding en een vrouwenuiterlijk. Henriëtte zegt dat er veel genders bestaan maar wil zelf wel uitdrukkelijk ‘vrouw’ zijn - waarom? Ik vind dat ze zich heel erg focust op het ‘beeld’ vrouw, en dat op een erg stereotypische wijze. Ook dit kan schuren bij biologische vrouwen: reduceert ze vrouwen dan niet puur tot een beeld en stereotype?
Repelsteeltje Eve
2025-04-04

Top!

Zo goed dat dit verhaal gedeeld wordt. Er is zoveel onbegrip en weerstand tegen dit onderwerp. Als de mensen zich eens echt gingen verdiepen in de struggles die transpersonen elke dag meemaken, als ze horen dat er niet zomaar hormonen gegeven worden, maar dat het een heel zwaar en uitgebreid traject is waar deze mensen doorheen moeten, voordat ze mogen worden wie ze zijn. Ik hoop op meer begrip en acceptatie! Top Henriëtte dat je dit deelt en heel veel succes met de reis naar jezelf mogen worden!
Kat076