Het is hommeles op Tuinpark Buitenzorg. Ruzies, misverstanden en zelfs bedreigingen; de verharding in de samenleving sluipt ook dit ooit zo paradijselijke volkstuinencomplex binnen. Lukt het de tuinders om weer tot elkaar te komen? Documentairemaker Silvia Bromet volgt in de Omroep MAX-podcast Onkruid in het paradijs de tuinders tijdens hun pogingen om van hun geliefde tuincomplex weer een paradijs te maken.
In deze audiodocusoap neemt Silvia Bromet de luisteraar in zes afleveringen mee naar Tuinpark Buitenzorg en haar excentrieke tuinders. Al meer dan honderd jaar wordt hier getuinierd door een diverse groep mensen, een weerspiegeling van de samenleving. Ondanks hun verschillen voelen alle tuinders zich bevoorrecht; hun tuintje is hun paradijs, weg van de hectiek van het dagelijks leven. Buitenzorg is een wereld op zich binnen de grote stad, waar veel gediscussieerd wordt en conflicten traditioneel door het bestuur worden opgelost. Althans, zo ging het altijd... De afgelopen tijd worstelt het bestuur met een nieuwe manier van communicatie en protest, en zit ze met de handen in het haar over hoe tuinders met elkaar omgaan.
Onkruid in het paradijs kwam tot stand met steun van het NPO Fonds.
Wil je alle afleveringen luisteren? Zoek Onkruid in het paradijs in de gratis NPO Luister app.
Wat een heerlijke podcast! Leuk verhaal en hele prettige stem 🥰
2025-01-08
Een gemiste kans
Had een leuke podcast kunnen zijn maar wordt volledig verpest door het monotone stemgeluid van Silvia. Ongeschikte stem voor een podcast. Een gemiste kans en daarom één ster.
2024-12-11
Pareltje
Soms, heel soms vind je een pareltje tussen de podcasts. En dit is er een.
Kleinleed, menselijkheid, liefde, gemeenschapszin, humor. Alles is aanwezig. En de rust die de maakster uitstraalt is heerlijk in deze gehaaste wereld.
Dank!
2024-11-29
Chapeau!
Heerlijke podcast prachtig gemaakt, muziek die naadloos meeloopt en helemaal de toon zet.
Ademloos geluisterd,
Marijke
2024-11-07
Heerlijke menselijkheid
Wat een fijne podcast, fijn vertragend en mooie parallellen naar de gevoelde hiaten in de ‘echte’ wereld
2024-11-05
Minisamenlevng in het groot
Geweldige podcast met mooie opbouw. Nee het is geen verhaal het is werkelijkheid. Het mooie, bekrompen, kunstzinnige, hoopvolle, krankzinnige, verbindende van de mensheid in een. Briljant.
2024-10-27
Een kijkje in de Tuin
Super fijn om deze Tuinierders wat beter te leren kennen. Ik zag iemand zeggen dat de interviewster het te veel over haar oma had. Ben ik het niet mee eens. Dat was wat het juist zo fijn persoonlijk maakte. De intro muziek was een beetje heftig aan het begin. Zeker in vergelijking met de rustige stemmen en sfeer van de podcast. Maar dan ben ik wel aan het mierenneuken.. want heb enorm genoten!
2024-10-27
Tuindorp
Mooi beeld van een gemeenschap op Buitenzorg. Leuke mix van mensen en ik wens ze een zorgeloze tijd met elkaar.
2024-10-26
Een mooi docu drama
Heel mooi! Van genoten. Klein en menselijk.
Dank.
2024-10-21
Tuinders in Noord
Wat een heerlijke podcast heeft Sylvia Bromet gemaakt. Heb ze bijna allemaal achter elkaar beluisterd. Woon er heel dichtbij maar nooit geweest maar een aantal tuinders zijn d.m.v. deze podcast heel dichtbij gekomen.
2024-10-19
GENOTEN!
Heerlijke sfeer. Je waant je tussen de tuinders. Mooie mensen
2024-10-16
Heerlijk!
Wat een fijn podcast! Hopelijk komt er een vervolg. De sfeer, de gesprekjes, de muziek. Alles komt fijn samen. Misschien iets te vaak gerefereerd aan oma😉
2024-10-09
Wegdromen
Wat een heerlijke podcast! Lekker wegdromen naar een plekje met heerlijke karakters en jezelf ondertussen afvragen wat zou ik doen in dat geval… verwondering en genieten van de menselijke streken en gekkigheden..
2024-10-09
Tuinieren is mensenwerk
Hele mooie podcast over de perikelen op het volkstuincomplex Tuinpark buitenzorg. De manier waarop Silvia Bromet in gesprek met de tuinders gaat, de vragen die ze stelt en analyses die ze deelt, maken dat je gaat meeleven met het wel en wee op de volkstuinen. Het smaakt naar meer!
2024-10-08
Onkruid in het paradijs
Wat een heerlijke podcast .ik verlang naar meer.
2024-10-08
Parel
Deze podcast moet iedereen luisteren. Podcastland is weer een parel rijker.
2024-10-07
Origineel
Originele podcast. Goed gemaakt, alsof ik er bij ben op de tuin en dat zou ik natuurlijk ook best graag willen. Belangrijke vraag nog : van wie is de muziek, de eind tune?
2024-10-07
Luisterwaardig!
Met liefde en kundig gemaakt. Echt een mooi portretje van een mini-gemeenschap.
Aanbevolen!
2024-09-30
Heerlijke podcast!
Heerlijke podcast!
2024-09-25
De G van genieten!
De stem van Silvia neemt je mee op reis naar de volkstuinen in Amsterdam-Noord. Mensen gaan leven en je wordt meegenomen in de gedachtengang van deze mensen. De liefde voor dit Tuinpark en de ongemakken. De muziek die gebruikt wordt is passend en goed gevonden. Genieten met een grote G.
2024-09-25
Net ontdekt 🌻
Heel integer verteld en gemaakt👍👍Gelijk alle afleveringen gebinged! Zo herkenbaar! Behalve de negatieve ontwikkelingen mbt het gemeenschapsgevoel. Hopelijk doen deze praktijken nooit intrede in ons provinciale verenigingetje😱 Tnt zijn onze digitale tuinpaden nog schoon🤞Ik wacht met spanning op het vervolg. ✌️
2024-09-24
Interessant
Leuk om dit verhaal te horen, maar wel een beetje zeikerig verteld
2024-09-23
Een pareltje
Een pareltje! Genieten. Prachtig gemaakt
2024-09-21
Grappig
Leuk gedaan
2024-09-20
Geweldig!
Een geweldige podcast, mooie documentaire om van te genieten! Ik zat in de nazomerzon met mijn ogen dicht te genieten van de podcast en ik het leek of ik ook op het tuinpark was.