AlgemeenVoorwaardenPrivacyContact
 
Bijwerken
Ondergedompeld in een nieuwe werkelijkheid

Ondergedompeld in een nieuwe werkelijkheid

Uitgebracht: 2023-03-16
© Rathenau Instituut
Ondergedompeld in een nieuwe werkelijkheid - QR Code
3 afleveringen
Audio
Luister in Apple Podcasts
3 afleveringen
Audio
Luister in Apple Podcasts
Uitgebracht: 2023-03-16
© Rathenau Instituut
Meest recente aflevering
Afl 2: Ondergedompeld in de zorg

Afl 2: Ondergedompeld in de zorg

Een podcastserie over de invloed van nieuwe digitale technologieën op ons leven
Tijd: 40:39
De tweede aflevering van de podcast ‘Ondergedompeld in een nieuwe werkelijkheid’ draait om de kansen en risico’s die ontstaan doordat ervaringen met immersieve technologie zo echt kunnen aanvoelen. Onderzoeker Stefan Roolvink bezoekt een kliniek waar onderzocht wordt of virtual reality kan helpen om angst of posttraumatische stress te verminderen. Ook interviewt hij mediapsycholoog Tilo Hartmann.
Meer weten over de onderwerpen en organisaties in deze podcast? Kijk hier:
Rathenau Instituut Dossier: metaverse
Mentaal Beter Voor psychologische en psychiatrische hulp - Mentaal Beter: https://mentaalbeter.nl/
Psylaris Innovatieve toepassingen voor de GGZ van de toekomst: https://www.psylaris.com/
Tilo HartmannTilo Hartmann — Vrije Universiteit Amsterdam: https://research.vu.nl/en/persons/tilo-hartmann 
Productie podcast Audio podcast productie, distributie van professionele podcasts, workshops (Matthijs Holtrop en Kick Stokvis): https://www.audiopodcast.nl/Annet Beukema (communicatieadviseur Rathenau Instituut)
Voice-over Mariëtte van Huijstee (onderzoeker Rathenau Instituut)
Aflevering-ID: 1000604455458
GUID: https://app.springcast.fm/17437/afl-2-ondergedompeld-in-de-zorg
Releasedatum: 16-3-2023 09:15:00

Beschrijving

Leven we straks in een metaverse, waarin we helemaal worden ondergedompeld in een digitale wereld? In de nieuwe podcastreeks van het Rathenau Instituut gaan Stefan Roolvink en Wouter Nieuwenhuizen op zoek naar antwoorden op deze en andere vragen over onze digitale toekomst.Hoe worden nieuwe immersieve technologieën - zoals virtual reality en augmented reality - straks gebruikt op straat, in de klas en bij de arts? Welke invloed heeft dit op onze samenleving, en de manier waarop we met elkaar omgaan? Stefan en Wouter bezoeken plekken waar deze nieuwe technologieën gebruikt worden, en gaan in gesprek met onder meer wetenschappers en kunstenaars.Lees meer over de metaverse op onze website: https://www.rathenau.nl/nl/dossiers/metaverseHet Rathenau Instituut organiseert onderzoek en debat over de impact van wetenschap, technologie en innovatie op ons leven.

Apple Podcasts: Recensies van klanten

Geen item