AlgemeenVoorwaardenPrivacyContact
 
Bijwerken
De verschrikkelijk mooie migratie (en alles wat erna kwam)

De verschrikkelijk mooie migratie (en alles wat erna kwam)

Uitgebracht: 2023-01-29
© NPO Radio 1 / VPRO
De verschrikkelijk mooie migratie (en alles wat erna kwam) - QR Code
5 afleveringen
Audio
Luister in Apple Podcasts
5 afleveringen
Audio
Luister in Apple Podcasts
Uitgebracht: 2023-01-29
© NPO Radio 1 / VPRO
Meest recente aflevering
De nieuwe generatie

De nieuwe generatie

Tijd: 35:15
Zoals Gabriella zijn er in Nederland nog veel meer tweede, derde en inmiddels zelfs vierde generatie gastarbeiders. Welke invloed heeft de migratie nu nog op hen? En is dat iets vervelends of levert die achtergrond juist iets extra’s op?
In deze aflevering onderzoekt Gabriella welke impact de migratie van haar moeder nog heeft in haar eigen leven, maar ook in dat van haar zussen en nichten. Ze ontdekt dat de zwaarte, die ze in haar familie voelt, meer is dan alleen de migratie.
Aflevering-ID: 1000597102975
GUID: https://www.vpro.nl/speel~WO_VPRO_20045386~.html
Releasedatum: 29-1-2023 10:00:00

Beschrijving

Na het overlijden van de oma van podcastmaker Gabriella Adèr is een oud familieconflict weer aangewakkerd tussen Gabriella’s moeder en ooms. Gabriella begrijpt niet wat er precies is gebeurd. Zij gaat op zoek naar de oorsprong van deze ruzie, die volgens haar moeder zijn oorsprong vond in de migratie in 1969 van hun familie van een klein Siciliaans bergdorpje naar de Rotterdamse havenwijk Feyenoord. Wat gebeurde daar dat nog steeds weerslag heeft op de relatie tussen broers en zussen, maar ook op de generatie erna? Zoals op Gabriella. Want ook zij groeit op met een gevoel van heimwee en melancholie, dat als een donkere wolk boven de familie hangt. 
De verschrikkelijk mooie migratie (en alles wat erna kwam) is een persoonlijke familiegeschiedenis die de gevolgen van migratie in een nieuw perspectief plaatst en invoelbaar maakt. Een serie van OVT/VPRO voor NPO Radio 1.
Gabriella Adèr maakte eerder o.a. de podcasts De Kasteelmoord (VPRO), Mijn kind, de moordenaar (De Standaard), Cocaïnekoorts (NRC) en Leven met de maffia (KRO-NCRV). Ook is ze een van de presentatoren van de podcast Vandaag (NRC).
Research, interviews & montage Gabriella Adèr
Eindredactie Randy Vermeulen
Eindredactie VPRO Laura Stek
Coaching Mirke Kist
Beeld Floor Bijkersma
De verschrikkelijk mooie migratie (en alles wat erna kwam) is een 4-delige serie van OVT en is tot stand gekomen met steun van Gemeente Rotterdam, Stichting Droom en Daad en Erasmusstichting.

Apple Podcasts: Recensies van klanten

2023-04-04

Boeiende podcast !

Met interesse en plezier heb ik de afleveringen beluisterd
Boudewijn & Minoek
2023-03-24

Mooi persoonlijk familieportret

Goed opgebouwd verhaal, eerlijk. Neemt de luisteraar mee in de huiskamers van de familie, en de verhaallijn blijft tegelijk duidelijk en boeiend.
7mdajc
2023-02-23

Boeiende familie geschiedenis

Deze podcast geeft een goed beeld wat migranten ervaren en ook de emoties voor de achterblijvers in het land van oorsprong. Het leert je om meer begrip te hebben en andere culturen beter te respecteren.
Huppie
2023-02-03

Luisteraar May

Mooi verteld maar iets minder ego document alstublieft, oei!
Rik_55@
2023-02-02

Pakkend en goed gemaakt

Deze podcast vertelt het verhaal zonder poespas en gabriëlle adèr weet, ondanks haar directe betrokkenheid met het verhaal, haar plek in het verhaal goed te ‘spelen’. Podcast zoals een podcast moet zijn. Voldoende vaart, een lach, een traan.
huissn
2023-02-01

Kippenvel

Een mooie podcast over emoties die zo velen raken. Tijdloos en zo actueel. Gabriëlla neemt je mee en belicht zonder oordeel, maar verklarend wat de migratie met iedereen heeft gedaan. Ik kreeg het gevoel zelf deel uit te maken van deze mooie familie.
Krekel 007
2023-01-30

Geweldig

Prachtige podcast. De verhaallijnen zijn duidelijk en heel mooi. Ik heb er echt van genoten en wat een herkenbaarheid. Heel fijn om woorden te horen die passen bij wat ook ik voel.
palmira lupinu
2023-01-29

Ontroerend

Zo mooi alle facetten van migratie belicht. Van de onnoemelijke emotionele tol die zo’n stap eist tot de veerkracht, het doorzettingsvermogen en succes. Een ding mis ik: een playlist van de muziek die zo’n prominente rol speelt!
Fietsbelle
2023-01-25

Prachtig!

Ik woon zelf sinds 15 jaar in de wijk Feyenoord en wat fijn om via deze podcast het verleden te horen leven. Heerlijk om naar te luisteren, goed gemaakt. Graag meer van dit soort geschiedenis verhalen.
Eveline Vos
2023-01-19

Chapeau!

Wat een mooie podcast 👌🏻👍🏻 Heerlijk om naar te luisteren! Goed uitgewerkt en in een mooi rustig tempo vertelt. Hopelijk worden er meer van deze podcasts gemaakt, ga zo door.
Slem67
2023-01-17

De verschrikkelijke mooie migratie

Dank jullie voor de goeie podcast zodat ik mij iets meer in kan leven in de mensen met een migratie achtergrond.
Groet G. Klaver
Adreg Revalk